USD 0,0000
EUR 0,0000
USD/EUR 0,00
ALTIN 000,00
BİST 0.000
Ekonomi

OPET yazılım altyapısındaki iyileştirmeler için IBM ile anlaştı

OPET, web uygulamaları ve sanal makinelerindeki sistemik sorunların çözümü için IBM Instana Observability ile iş birliği yaptı.

OPET yazılım altyapısındaki iyileştirmeler için IBM ile anlaştı
09-06-2023 18:09
Google News

Şirketten yapılan açıklamaya göre, yapay zekâ destekli IBM Instana Observability, bir işletmeye gelir ve itibar kaybına mal olabilecek öngörülemeyen IT olaylarının önlenmesine yardımcı oluyor.

Yavaş yanıt süreleri, çalışmayan hizmetler veya çalışmayan altyapı gibi işletmeye zarar verebilecek veya müşteri memnuniyetini azaltabilecek IT sorunlarının en iyi şekilde nasıl önleneceğini ve çözüleceğini gösteren Instana APM, uygulanabilir iç görüleri de beraberinde getiriyor.

OPET bu iş birliği ile söz konusu uygulamalardaki sorunların tespiti sırasında harcadığı eforu 3'te 1 azalttı.

IBM Instana ile 200'ü aşkın servisi sürekli olarak izleyebilen OPET, bir sorun oluştuğunda yapay zekâ kabiliyetlerinin de sayesinde iyileştirme gereken noktayı hızlıca tespit ederek anlık müdahalede bulunabiliyor.

OPET, hata ve performans sorunu gibi durumlara karşı kontrolleri sağlayarak ve alarmlar oluşturarak süreci hızlandırıyor.

Açıklamada görüşlerine yer verilen OPET Bilgi Teknolojileri ve Otomasyon Direktörü Barış Gündüz, OPET’in, her alanda teknoloji kullanımını büyük bir titizlikle ele aldığını belirterek, şunları kaydetti:

"Dijital hizmetlerimizin verimliliğini artırmak, hataları saptayıp gidermek ve kök neden analizini sağlamak üzere IBM Instana'yı aktif olarak kullanıyoruz. Bu çözüm, dijital hizmetlerimizin performansını izleme ve hataların erken tespiti konusunda kritik bir araç haline geldi. IBM Instana'nın sağladığı bu olanaklar ile müşteri deneyimini en üst düzeyde tutmayı hedefliyoruz ve böylece müşterilerimize kusursuz bir deneyim sunabiliyoruz."

patronlardunyasi.com

SİZİN DÜŞÜNCELERİNİZ?
ÇOK OKUNANLAR
ANKET TÜMÜ
ARŞİV ARAMA
PUAN DURUMU TÜMÜ
GÜNÜN KARİKATÜRÜ TÜMÜ
Karikatürler