USD 0,0000
EUR 0,0000
USD/EUR 0,00
ALTIN 000,00
BİST 0.000
Teknoloji

Porsche akıl almaz konsept modelini tanıttı!

Porsche, şirketin 75. yıldönümünü kutlamak için tamamen elektrikli bir hiper otomobil konsepti Mission X'i tanıttı.

Porsche akıl almaz konsept modelini tanıttı!
09-06-2023 22:39
Google News

Ürettiği otomobiller ile her zaman dikkatleri üzerine toplamayı başaran Porsche, yeni konsept çalışmasıyla da yine kendisini bir kez daha kanıtlıyor. Alman üreticinin elektrik motorlu yeni hiper otomobil konsepti her açıdan oldukça etkileyici görünüyor.

Porsche, Mission X konsepti göz dolduruyor

Porsche, şirketin 75. yıldönümünü kutlamak için tamamen elektrikli bir hiper otomobil konsepti Mission X'i tanıttı. Alman üretici, iki kişilik oturma düzeni ve martı kanat kapılara sahip olan konsept otomobilin seri üretim ihtimalini de elde tutuyor. Yani bu etkileyici otomobili ilerleyen dönemde yollarda da görebiliriz.

Konsept modelin teknik özellikleri konusunda şimdilik oldukça sınırlı bir bilgiye sahibiz. 4,5 metre uzunluğunda, 2 metre genişliğinde olan aracın yüksekliği ise 1,2 metrenin hemen altında. Hem oturma pozisyonu hem de bataryaların konumlandırması itibarıyla ağırlık merkezi oldukça düşük olan hiper otomobilin oldukçe çevk bir sürüş vadettiğini de söyleyebiliriz.


Nürburgring'in en hızlı elektriklisi kim? Yarış kızıştı!

Nürburgring'in en hızlı elektriklisi kim? Yarış kızıştı!

Nürburgring seri üretim elektrikli otomobiller tur rekoru her yıl el değiştiriyor. Porsche Taycan ve Tesla Model S mücadesi kızıştı.

Mission X, 900 voltluk sistem mimarisi sayesinde Porsche'nin şu anki en üstün Taycan Turbo S'den yaklaşık iki kat daha hızlı şarj olabilecekk. Bunun yanı sıra oldukça etkileyici performans göstermesi beklenen aracın güç:ağırlık oranının da 1'e 1 olduğu ifade ediliyor. Böylelikle otomobilin Porsche 911 GT3 RS'e göre çok daha iyi bir performans göstereceğini de söylemek mümkün.

Alman üretici ayrıca yeni konsept otomobillerinin 100 km/s hıza 1,9 saniyeden daha kısa bir sürede çıkabileceği iddiasında. Gövdesinde ve iç mekanında çokça karbon fiber malzemeye yer verilen araç, önde 20, arkada ise 21 inçlik jantlarla karşımıza çıkıyor. Konsept model, tasarım anlamında ise Porsche'nin alışık olduğumuz çizgisinden oldukça uzak. Ancak bu durum konsept otomobil oldukça etkileyici göründüğü gerçeğini değiştirmiyor.

Porsche, yeni konsept modeli hakkında oldukça iddialı açıklamalar yapmayı da ihmal etmiyor. Bu konsept aracın seri üretime girmesi durumunda trafiğe çıkabilen araçlar arasında Nürburgring'deki en hızlı otomobil olacağı ifade ediliyor. Porsche'nin tüm bu açıklamaları ise Mission X konseptinin hayata geçirilme iddialarını güçlendiriyor.

Elektrikli otomobillerin giderek artmaya başladığı günümüzde, elektrik tahrikli hiper otomobillerle ilerleyen dönemde daha fazla karşılaşacağız gibi görünüyor. Peki siz Porsche ve Mission X konsepti hakkında ne düşünüyorsunuz? Görüşlerinizi yorumlar kısmında bizimle paylaşabilirsiniz.

SİZİN DÜŞÜNCELERİNİZ?
ÇOK OKUNANLAR
ANKET TÜMÜ
ARŞİV ARAMA
PUAN DURUMU TÜMÜ
GÜNÜN KARİKATÜRÜ TÜMÜ
Karikatürler